0
share on facebook

KINO WOLNOŚĆ

 /  Wydarzenia

04 czerwca wystartowaliśmy z projektem KINO WOLNOŚĆ!

\"\"

KINO WOLNOŚĆ to projekt społeczny, który służyć ma rozbudzaniu świadomości narodowej, poczucia jedności i wspólnoty wolnego, demokratycznego społeczeństwa w 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Projekt KINO WOLNOŚĆ jest realizowany pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „25-lecie Wolności”.

Projekt obejmuje informacyjną kampanię społeczną, przeglądy filmowe, spotkania i debaty organizowane w całej Polsce i na świecie, akcję społeczną, której założeniem jest współtworzenie wirtualnego archiwum „4 czerwca, pamiętasz?”, specjalne pasmo programów telewizyjnych na antenie telewizji Kino Polska i materiał filmowy Lekcja historii.

W ramach projektu KINO WOLNOŚĆ w całej Polsce i na świecie organizowane są wydarzenia o charakterze edukacyjno-artystycznym, łączące przeglądy filmowe, dyskusje, prelekcje, spotkania z artystami oraz lokalnymi liderami przemian demokratycznych w 1989 roku. Głównym celem kampanii jest edukacja społeczna, historyczna i patriotyczna poprzez fabularne i dokumentalne obrazy filmowe. 

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na:
https://www.facebook.com/kampaniakinowolnosc?fref=ts

oraz sprawdzania strony www projektu:

http://www.kinowolnosc.pl