0
share on facebook

Wernisaż wystawy Andrzej Wajda 40/90 w kinie Iluzjon

 /  Wydarzenia

\"grafika

1 września przed kinem Iluzjon w Warszawie otwarta zostanie wystawa plenerowa Andrzej Wajda 40/90, pokazane zostaną filmy „Lotna” i „Kronika wypadków miłosnych”, a po projekcji odbędzie się spotkanie z Andrzejem Wajdą i Krystyną Zachwatowicz.

Wystawa powstała z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zrealizowana została przez Filmotekę Narodową we współpracy z wieloma instytucjami – przede wszystkim studiami filmowymi: Kadr, Zebra, Tor, a także Cyfrowym Repozytorium Filmowym, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Cały wpis »
0
share on facebook

Andrzej Żuławski: Pamięć na Festiwalu Filmowym w Gdyni

 /  Wydarzenia

\"Andrzej

Między 19 a 24 września w Gdyni przeżyjemy \"Trzecią część nocy\", w trakcie której będzie nas kusił \"Diabeł\", po niej obudzimy się \"Na srebrnym globie\" i efekt – będzie jeden: \"Opętanie\". A wszystko to za sprawą „Czystej klasyki”, cyklu, który od 2011 roku jest stałym elementem Festiwalu Filmowego w Gdyni. Tegoroczna edycja jako „Czysta klasyka – In Memoriam” jest wyjątkowa, bo poświęcona przede wszystkim twórczości nieobecnego już mistrza kina: zmarłego w lutym tego roku Andrzej Żuławskiego.

Cyfrowe Repozytorium Filmowe jest partnerem sekcji \"Czysta Klasyka - In Memoriam\" podczas 41. Festiwal Filmowy w Gdyni

Cały wpis »